Trello – jak usprawnić sobie życie.

W poprzednim artykule wspomniałem, że do organizacji i usprawnienia pracy nad projektem używam aplikacji Trello. To jednak jest namiastka możliwości tej aplikacji. Chciałbym Ci przedstawić najciekawsze funkcje “kombajnu do organizacji”.

pexels-photo-317356

Metody dostępu.

Nasza tablica może mieć jeden z trzech metod dostępu. Może być prywatna – tylko do naszego wglądu. Współdzielona co pozwala na sprawne organizowanie pracy w zespołach. Dzięki Trello każdy z twoich współpracowników może dodawać taski do tablicy, a także modyfikować i przemieszczać już powstałe. To bardzo ułatwia pracę w teamie. Publiczna – tablica dostępna dla każdego, kto tylko dysponuje linkiem lub wyszukał ją w wyszukiwarce. To ciekawy sposób na podzielenie się swoją twórczością, tak by zainspirować innych. Spokojnie publiczne tablice mogą edytować tylko wyznaczone przez Ciebie osoby.

Planowanie tygodnia, miesiąca z Trello.

Za pomocą Trello organizuję wszystkie zadania do wykonania w danym miesiącu i przydzielam je do odpowiednich tygodni. Kiedy rozpoczyna się dany tydzień przerzucam wszystkie zadania z danego tygodnia do listy TO DO w tym tygodniu. Kiedy wykonam jakieś zadanie przerzucam je z powrotem do listy z numerem tygodnia, w którym to wykonałem. Pod koniec miesiąca daje mi to obraz na to co i kiedy zrobiłem. Mam także listę z rzeczami, które muszę zrobić w każdym tygodniu danego miesiąca tak aby o nich nie zapomnieć 🙂

zadanaTrello

Na początku każdego miesiąca (zwykle w niedziele), tworzę tablice z nazwą miesiąca i tworzę odpowiednie listy i rozkładam zadania po odpowiednich listach. Oczywiście w trakcie trwania miesiąca pojawiają się nowe zadania – zapisuję je na odpowiedniej liście i nie zaprzątam sobie nim już głowy. Jest zapisane na liście, więc kiedy przyjdzie czas to go wykonam.

Coś dla oka.

Trello rozpoznaje specjalne ciągi znaków i formatuje tekst między nimi. Wklej ten tekst do opisu jakiegoś zadania w twojej tablicy i zobacz co się stanie:

Nagłówek pierwszego poziomu tworzymy za pomocą znaków równa się.
===============================

Drugi poziom nagłówka tworzymy za pomocą znaków myślnika.
————–

Poszczególne akapity rozdzielamy enterem. Aby pogrubić tekst używamy zapisz dwiema gwiazdkami: **Ważny tekst**. Przez zastosowanie pojedynczej gwiazdki tekst będzie napisany *kursywą*

Listę zrób za pomocą myślników:

– pozycja 1

– pozycja 2

– pozycja 3

Tekst został sformatowany dzięki czemu prezentuje się przejrzyście i schludnie.

W wersji płatnej możemy zmieniać tło na tematyczne zdjęcia co jeszcze bardziej urozmaica naszą tablicę i przyciąga użytkownika.

E-mail do tablicy.

Jeśli nigdy nie pisałeś do siebie listów to możesz to zrobić właśnie teraz! 🙂 W zakładce więcej możemy znaleźć pozycję pozwalającą nam pozyskać e-mail do tablicy, a także ustawić, do której listy mają być zapisywane zadania przesłane przez maila. Oto przykładowy mail:

mailDoTrello

Przykłady, które efekty przykładów, które prezentowałem możesz znaleźć tutaj: https://trello.com/b/YxHTUfdJ.
Szukasz inspiracji zajrzyj tutaj: https://trello.com/inspiration.
Trello to bardzo potężne narzędzie, które ma wiele możliwości i opcji, które nie sposób opisać w jednym artykule.
Ja tworzę sobie np. checklist z rzeczami, które muszę kupić. Jeśli o czymś sobie przypomnę dodaje to do listy, a wkładając rzeczy do sklepowego koszyka odznaczam co już mam.
Jak widać aplikację każdy może wykorzystać na swój sposób, aby usprawnić sobie swoje życie.

Reklama

4 uwagi do wpisu “Trello – jak usprawnić sobie życie.

  1. Oo, nie wiedziałam, że jest możliwość wysłania zadania mailowo, podoba mi się ta opcja 😀 Dotąd korzystałam raczej z kalendarza google, bo też raczej trzymam się dat, tam też można dodawać opisy czy kolory etykiet. Jednak mnie przekonałeś, że może pora się przenieść na Trello 😀 Moje pierwsze zadanie to oczywiście zapisać na listę wszystkie zadania, tak jak zaproponowałeś koleżance wyżej. A nie, może najpierw dodam takie todo: napisać posta o projekcie na blogu 😀

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s