Organizacja Projektu – Jak Zaplanować Aplikacje

Konkurs Daj Się Poznać ruszył pełną parą. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest organizacja projektu czyli jak zaplanować aplikację na platformę Android i sprecyzować co będzie robić aplikacja MeetHere.

pexels-photo-185768

Na początek jednak kilka słów o mnie!

Hej, nazywam się Mateusz Zbylut w internecie możesz spotkać mnie pod nickiem Chinet. Mam 17 lat i uczę się w technikum na profilu technik informatyk. W swojej cieplutkiej piwnicy napisałem już kilka projektów i projektcików, mniej lub bardziej udanych. Żaden z nich nie zobaczył światła dziennego, ale stwierdziłem, że wyjdę z piwnicy i DAM SIĘ POZNAĆ.  

Trochę o projekcie…

MeetHere ma być aplikacją ułatwiającą spotykanie się ze znajomymi. Każdy z nas jest zabiegany, ma swoje sprawy i nie ma czasu spotkać się ze znajomymi, a co jeśli Ty i Twój znajomy jesteście w tej samej okolicy? Dzięki mojej aplikacji możecie wykorzystać tę sytuację do spotkania się w pobliskiej restauracji, barze etc.

Od strony technicznej…

Aplikacja będzie sprawdzać lokalizację zarejestrowanych w niej użytkowników i weryfikować czy osoby, które są znajomymi w aplikacji są w okolicy siebie. Wyszuka restaurację, kawiarnie lub bar i zaproponuje im spotkanie się tam. Dzięki chatowi wbudowanemu w aplikacje będą mogli omówić szczegóły spotkania.

Planowanie!

Podzieliłem aplikację na cztery główne moduły:

  • Users
  • Restaurant
  • Localization
  • Front-end

Przypisałem każdemy modułowi opowiednie zadania, które muszę wykonać. W module Users znajduje się np. logowanie, dodawanie znajomych. W Restaurant rzeczy związane z znajdowaniem restauracji i pobieraniem informacji o niej. Wydzieliłem także moduł Front-end by tam zapisać wszystkie Activity oraz inne taski związane tworzeniem struktury widocznej dla użytkownika. Wszystkie zadania zapisałem do odpowiednich kart w Trello.

Podsumowanie

Spisanie i zorganizowanie planu, który miałem w głowie zajęło mi trochę ponad godzinę. Mam nadzieje że spodobał Ci się mój post i pomysł na projekt. A TY jak organizujesz swój projekt? Liczę na feedback, więc pisz śmiało. Zapraszam Cię tutaj ponownie, bo będzie się działo.

Jedna uwaga do wpisu “Organizacja Projektu – Jak Zaplanować Aplikacje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s